ریست کردن قفل کنسول ایکس باکس 360

محدودیت سنی در بازیهای کامپیوتری موردی است که بسیاری از کمپانی ها آن را رعایت می کنند. به خاطر همین مایکروسافت نیز تنظیمات مخصوصی برای خانواده ها تعیین کرده است. تا با استفاده از آنها بتوانند به رده سنی بازی هایی که برای فرزندشان مناسب است کنترل داشته باشند. حتی به مدت زمان بازی فرزندشان نیز می توانند دسترسی داشته باشند.

اما آموزش ما در این پست مربوط به زمانی است که شما قفل Family Setting را فراموش کرده اید و یا امکان دسترسی به آن را ندارید. قبل از هر چیز بهتر است بدانید که راه حل این مشکل باعث می شود تمام اطلاعات هارد شما پاک شود چون در اصل هارد شما فرمت می شود و به تنظیمات کارخانه برمی گردد (آپدیت شما پاک نمی شود بلکه اطلاعات کنسول از قبیل فایل نصبی و سیو بازی ها پاک می شوند).

برای ریست کردن کنسول یک سری کد مادر به صورت ثابت وجود دارند که بر اساس آپدیت و ریجن کنسول تغییر می کنند. شما باید این کدها را یکی پس از دیگری وارد کنید تا زمانی که منوی ریست کنسول ظاهر شود. برای شروع کار باید به صفحه “سیستم اینفو” بروید که در عکسهای زیر مشخص شده است:

SYSTEM>CONSOLE SETTINGS>SYSTEM INFO

settings

سپس بعد از آنکه سیستم اینفو را کلیک کرده و تصویر بالا را مشاهده کردید، شروع به وارد کردن کدهای مادر بکنید(از چپ به راست):

LT – RT – X – Y – LB – RB – left – hold L3 – right – right
LT – RT – X – Y – LB – RB – Y – L3 – Y – Y
LT – RT – X – Y – LB – RB – Y – Left – Y – Y
LT – RT – X – Y – LB – RB – X – X – UP – Down – Down – Down
LT – RT – X – Y – LB – RB – UP – Y – Y – X
LT – RT – X – Y – LB – RB – Y – Left – Right – Left

LT – RT – X – Y – LB – RB – X – X – UP – DOWN

LT – RT – X – Y – LB – RB – DOWN – Y – UP – DOWN
LT – RT – X – Y – LB – RB – Y – HOLD L3 – X – X
LT – RT – X – Y – LB – RB – X – Y – LT – X
LT – RT – X – Y – LB – RB – Y – L3 – Y – Y
LT – RT – X – Y – LB – RB – UP – A – X – A

دقت داشته باشید که منظور از HOLD L3 این است که آنالوگ سمت چپ را فشار داده و نگه دارید. 

اگر تمام مراحل را درست انجام داده اید و یکی از کد های بالا در کنسول شما موفق شد که منوی ریست را ظاهر کند. با دو گزینه Yes یا No روبرو می شوید باید گزینه Yes را بزنید.

بعد از آن مراحل فرمت کنسول آغاز میشود. این مرحله به صورت اتوماتیک انجام شده و در پایان، کنسول شما بدون پسورد family setting و اطلاعات داخلی اش آماده استفاده است.

امیدوارم این پست توانسته باشد مشکل شما را برطرف بکند. موفق باشید.

اگر سوالی دارید، می توانید توسط لینک تلگرام با بنده تماس بگیرید.